HS310-85-S3
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Self-Adhesive
Product Status : Active
Thickness - Overall : 0.033" (0.85mm)
Package : Sheet
Series : W-Absorber™
Material : Polymer Resin, Magnetic Powder
Mfr : WITHWAVE CO LTD
Shelf Life Start : -
Width : 8.268" (210.00mm)
Shape : Sheet
Length : 11.811" (300.00mm)
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -30°C ~ 90°C
Type : Absorbing Sheet
Description : Flexible Microwave Absorber Shee
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Model Number : HS310-85-S3
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet W-Absorber™ Polymer Resin, Magnetic Powder Self-Adhesive 8.268" (210.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.033" (0.85mm)